Aktualności

Zakażą palenia złej jakości węglem
Zakażą palenia złej jakości węglem
2017-03-28
Resort energii przychylił się do pomysłu, aby zakazać palenia w domowych piecach węglem złej jakości. W ten sposób rząd chce ograniczyć sprzedaż produktów, które zawierają wodę, popiół i siarkę, a Kowalskich uchronić od kupowania przysłowiowych czarn...
Smog – Wrocław włącza się do gry o czyste powietrze
Smog – Wrocław włącza się do gry o czyste powietrze
2016-02-11
Prezydent Wrocławia pisze list do ministra środowiska ws. smogu i prosi w nim o zmiany w przepisach, które wpływają na jakość powietrza.
Testy bardziej ekologicznego węgla
Testy bardziej ekologicznego węgla
2015-12-29
Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu dostarczy, a miasto Kraków rozdysponuje wśród mieszkańców, ok. 400 ton niskoemisyjnego, bezdymnego węgla. Jak podaje ''Gazeta Krakowska'', jeśli testy wypadną pomyślnie, korzystać z niego będzie można w ca...
Uchwała antysmogowa – koniec ery palenia węglem
Uchwała antysmogowa – koniec ery palenia węglem
2015-11-13
Zgodnie z nowelizacją ustawy – Prawo ochrony środowiska, która weszła w życie 12 listopada, sejmiki wojewódzkie mogą już podejmować uchwały antysmogowe, w których wskażą, jakimi paliwami można ogrzewać dom w danym regionie.
Chcemy energii odnawialnej
Chcemy energii odnawialnej
2015-10-20
Z badania TNS dla Greenpeace wynika, że większość Polaków (92 proc.) chce, by więcej energii w naszym kraju pochodziło ze źródeł odnawialnych.
Ustawa antysmogowa podpisana
Ustawa antysmogowa podpisana
2015-10-07
We wtorek Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa ochrony środowiska, tzw. ustawę antysmogową. Przepisy mają przyczynić się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji.
Można jednak palić węglem
Można jednak palić węglem
2015-09-28
Ustawa antysmogowa miała umożliwić samorządom skuteczniejszą walkę z zanieczyszczeniem powietrza, tymczasem Naczelny Sąd Administracyjny oddalił wniosek władz Krakowa i Małopolski w sprawie kasacji wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który u...
Pruszków stawia na gaz ziemny
Pruszków stawia na gaz ziemny
2015-08-18
Władze Pruszkowa i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będą wspólnie promować wykorzystanie gazu ziemnego zamiast innych paliw stałych. Na przełomie lipca i sierpnia podpisano w tej sprawie list intencyjny.
Tanieje gaz ziemny w sprzedaży detalicznej
Tanieje gaz ziemny w sprzedaży detalicznej
2015-08-17
PGNiG od 1 września wprowadza nową taryfę detaliczną na gaz. Obniżka cen o 6,5 proc. obejmie gaz ziemny wysokometanowy, a o 2,5 proc. – gaz zaazotowany GZ-41,5. URE już zatwierdził cennik PGNiG.
Walka o czyste powietrze w Sejmie
Walka o czyste powietrze w Sejmie
2015-07-21
Poselski projekt ustawy antysmogowej przewiduje, że to samorządy określą, jakim paliwem mieszkańcy będą mogli palić w piecach i wyznaczą standardy techniczne dla kotłów. Dziś w sejmowej komisji środowiska odbędzie się pierwsze czytanie projektu.
Powiat z programem rozwoju niskowęglowego
Powiat z programem rozwoju niskowęglowego
2015-07-16
Jako jedyny w Polsce powiat starogardzki ma swój program niskowęglowego rozwoju. Jest to pierwszy tego typu dokument poświęcony gospodarce niskoemisyjnej sporządzony w skali powiatu.
Columbus Energy: mikroinstalacje OZE zaczną przynosić pieniądze
Columbus Energy: mikroinstalacje OZE zaczną przynosić pieniądze
2015-07-01
Pierwsze firmy instalacyjne zaczną w ciągu najbliższych miesięcy zarabiać na mikroinstalacjach odnawialnych źródeł energii (OZE).
Elektrownie węglowe a efekt cieplarniany
Elektrownie węglowe a efekt cieplarniany
2015-06-22
Główny ekonomista Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) Fatih Birol, przedstawiał w Berlinie specjalny raport World Energy Outlook. Wskazał w nim, że planowana redukcja emisji gazów cieplarnianych nie wystarczy, by ograniczyć globalne ociepleni...
Zakażą używania straych pieców węglowych?
Zakażą używania straych pieców węglowych?
2015-05-19
Wszystko wskazuje na to, że ustawa antysmogowa wprowadzi zakaz używania przestarzałych pieców węglowych i nie będzie można z nich korzystać w czasie najbliższej zimy. Obecnie nad ustawą pracuje rząd, jeśli wejdzie w życie w omawianym kształcie przest...
2017-03-28 / 10:10
Zakażą palenia złej jakości węglem

Resort energii przychylił się do pomysłu, aby zakazać palenia w domowych piecach węglem złej jakości. W ten sposób rząd chce ograniczyć sprzedaż produktów, które zawierają wodę, popiół i siarkę, a Kowalskich uchronić od kupowania przysłowiowych czarnych kamieni w worku. »

2017-03-07 / 09:48
Kompromis w sprawie jakości paliw stałych

W sprawie rozporządzenia dotyczącego jakości paliw stałych możliwy jest kompromis - wynika z wypowiedzi ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego dla PAP. Minister przyznał, że resort energii podchodzi do kwestii jakości paliw ''raczej ewolucyjnie niż rewolucyjnie''. »

2017-03-02 / 11:59
Operator gazu płynnego rozpoczyna akcję ''Bezpieczna Butla''

Polakom brakuje wiedzy na temat bezpiecznej eksploatacji butli gazowych – takie wnioski płyną z badania świadomości Polaków w zakresie właściwej eksploatacji butli gazowych. »

2017-02-08 / 09:38
Potrzebne ostre normy dla węgla i systemy kogeneracji

Zakaz handlu węglem najgorszej jakości to jedyne rozwiązanie w walce ze smogiem. Eksperci nie mają wątpliwości, że rządowy projekt węglowych norm trzeba zaostrzyć. »

2017-01-24 / 09:55
Małopolska chce rozprawić się ze smogiem

Sejmik województwa małopolskiego jednogłośnie wypowiedział się za czystym powietrzem, przyjmując uchwałę mającą na celu ograniczenie na terenie Małopolski intensywności smogu. Nie wprowadzono jednak, jak w przypadku Krakowa, całkowitego zakazu palenia w piecach paliwami stałymi. »

2017-01-16 / 10:32
Nowe normy dla kotłów i węgla jeszcze w tym roku

Jest szansa, że rozporządzenia określające normy jakości dla kotłów grzewczych i jakości dla węgla zaczną obowiązywać przed tegorocznym jesiennym sezonem grzewczym. »

2016-11-16 / 10:13
Kampania ''Dymem z pieca zabijasz''

W Małopolsce ruszyła kampania, która ma uświadamiać mieszkańcom regionu, że ich decyzje dotyczące samych pieców oraz spalanych w nich paliw, mają wpływ na zdrowie i życie wielu osób. »

2016-10-03 / 09:44
Koniec przestarzałych pieców węglowych

Od 2018 r. na rynku dostępne będą tylko nowoczesne kotły. Ministerstwo Rozwoju zakaże sprzedaży przestarzałych pieców węglowych, w których Polacy palą byle jakim węglem i śmieciami. »

2016-06-23 / 09:45
Normy jakościowe dla paliw i kotłów

W stanowisku przyjętym w środę przez Konwent Marszałków samorządowcy wskazują, że ustawa antysmogowa to zbyt mało, by skutecznie ograniczyć tzw. niską emisję. PAP podała, że marszałkowie województw są za wprowadzeniem norm jakości dla paliw stałych oraz kotłów o mocy do jednego megawata. »

2016-02-12 / 09:55
Walka o czyste powietrze w miastach

Ministerstwo Środowiska odpowiedziało prezydentowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi w sprawie smogu. Zdaniem resortu dopiero po zmianach w ustawie o drogach publicznych, będzie można zabronić wjazdu do miast starym samochodom. »

2016-02-11 / 11:40
Smog – Wrocław włącza się do gry o czyste powietrze

Prezydent Wrocławia pisze list do ministra środowiska ws. smogu i prosi w nim o zmiany w przepisach, które wpływają na jakość powietrza. »

2015-12-29 / 12:31
Testy bardziej ekologicznego węgla

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu dostarczy, a miasto Kraków rozdysponuje wśród mieszkańców, ok. 400 ton niskoemisyjnego, bezdymnego węgla. Jak podaje ''Gazeta Krakowska'', jeśli testy wypadną pomyślnie, korzystać z niego będzie można w całej Małopolsce. »

2015-11-13 / 14:44
Uchwała antysmogowa – koniec ery palenia węglem

Zgodnie z nowelizacją ustawy – Prawo ochrony środowiska, która weszła w życie 12 listopada, sejmiki wojewódzkie mogą już podejmować uchwały antysmogowe, w których wskażą, jakimi paliwami można ogrzewać dom w danym regionie. »

2015-10-20 / 09:32
Chcemy energii odnawialnej

Z badania TNS dla Greenpeace wynika, że większość Polaków (92 proc.) chce, by więcej energii w naszym kraju pochodziło ze źródeł odnawialnych. »

2015-10-07 / 15:01
Ustawa antysmogowa podpisana

We wtorek Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa ochrony środowiska, tzw. ustawę antysmogową. Przepisy mają przyczynić się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji. »

2015-09-28 / 10:38
Można jednak palić węglem

Ustawa antysmogowa miała umożliwić samorządom skuteczniejszą walkę z zanieczyszczeniem powietrza, tymczasem Naczelny Sąd Administracyjny oddalił wniosek władz Krakowa i Małopolski w sprawie kasacji wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który unieważnił przepisy zakazujące palenia węglem, uchwalone przez Sejmik Województwa. »

2015-08-18 / 09:55
Pruszków stawia na gaz ziemny

Władze Pruszkowa i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będą wspólnie promować wykorzystanie gazu ziemnego zamiast innych paliw stałych. Na przełomie lipca i sierpnia podpisano w tej sprawie list intencyjny. »

2015-08-17 / 09:47
Tanieje gaz ziemny w sprzedaży detalicznej

PGNiG od 1 września wprowadza nową taryfę detaliczną na gaz. Obniżka cen o 6,5 proc. obejmie gaz ziemny wysokometanowy, a o 2,5 proc. – gaz zaazotowany GZ-41,5. URE już zatwierdził cennik PGNiG. »

2015-07-21 / 09:51
Walka o czyste powietrze w Sejmie

Poselski projekt ustawy antysmogowej przewiduje, że to samorządy określą, jakim paliwem mieszkańcy będą mogli palić w piecach i wyznaczą standardy techniczne dla kotłów. Dziś w sejmowej komisji środowiska odbędzie się pierwsze czytanie projektu. »

2015-07-16 / 09:49
Powiat z programem rozwoju niskowęglowego

Jako jedyny w Polsce powiat starogardzki ma swój program niskowęglowego rozwoju. Jest to pierwszy tego typu dokument poświęcony gospodarce niskoemisyjnej sporządzony w skali powiatu. »Nowe normy dla kotłów i węgla jeszcze w tym roku
Nowe normy dla kotłów i węgla jeszcze w tym roku
2017-01-16
Jest szansa, że rozporządzenia określające normy jakości dla kotłów grzewczych i jakości dla węgla zaczną obowiązywać przed tegorocznym jesiennym sezonem grzewczym.
Kampania ''Dymem z pieca zabijasz''
Kampania ''Dymem z pieca zabijasz''
2016-11-16
W Małopolsce ruszyła kampania, która ma uświadamiać mieszkańcom regionu, że ich decyzje dotyczące samych pieców oraz spalanych w nich paliw, mają wpływ na zdrowie i życie wielu osób.
Koniec przestarzałych pieców węglowych
Koniec przestarzałych pieców węglowych
2016-10-03
Od 2018 r. na rynku dostępne będą tylko nowoczesne kotły. Ministerstwo Rozwoju zakaże sprzedaży przestarzałych pieców węglowych, w których Polacy palą byle jakim węglem i śmieciami.
Normy jakościowe dla paliw i kotłów
Normy jakościowe dla paliw i kotłów
2016-06-23
W stanowisku przyjętym w środę przez Konwent Marszałków samorządowcy wskazują, że ustawa antysmogowa to zbyt mało, by skutecznie ograniczyć tzw. niską emisję. PAP podała, że marszałkowie województw są za wprowadzeniem norm jakości dla paliw stałych o...
Walka o czyste powietrze w miastach
Walka o czyste powietrze w miastach
2016-02-12
Ministerstwo Środowiska odpowiedziało prezydentowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi w sprawie smogu. Zdaniem resortu dopiero po zmianach w ustawie o drogach publicznych, będzie można zabronić wjazdu do miast starym samochodom.
Biuletyn Informacyjny CDC24 prosto na Twoją skrzynkę

Dodaj Usuń
Administratorem Danych Osobowych jest...