Dopłaty do innych paliw niż węgiel

W czwartek Sejm zdecydował ws. dopłat do innych źródeł ciepła niż węgiel. Będą mogli na nie liczyć m.in. korzystający z pelletu, LPG czy oleju opałowego. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

Dopłaty do innych paliw niż węgiel
Posłowie głosowali na temat senackich poprawek do projektu ustawy, wprowadzającej dodatki do innych źródeł ogrzewania niż węgiel. W toku obrad bez zmian pozostały kwoty dodatków, które mają pomóc przetrwać kryzys energetyczny. Dofinansowanie będzie wynosiło od 500 zł do 3 tys. zł.

Trzy tysiące złotych będzie można dostać w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe zasilany pelletem drzewnym albo innym rodzajem biomasy. 1 tys. zł - gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy na paliwo stałe, zasilany drewnem kawałkowym. Pięćset złotych - w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG, a 2 tys. zł - w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł olejowy. Projektowane przepisy przewidują też wsparcie dla odbiorców ciepła sieciowego.

Ustawa trafi do podpisu prezydenta Andrzeja Dudy.