17 Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek Biopaliw

Wodne grzejniki ścienne z wentylatorem

Zbudowane są dokładnie tak, jak wszystkie regulusy – układ wodny z miedzi, emitery ciepła – pakiet lamelek z aluminium. Różnica? W dolnej części grzejnika typu „E” znajduje się wycięcie, miejsce montażu wentylatora a także jego magnetyczne umocowanie.

Wpięcie i wypięcie wentylatora wraz z kompletnym przyłączem elektrycznym dzięki magnesom jest niezwykle łatwe. Grzejnik może pracować w opcji bez wentylatora, jako zwykły wodny lub z wentylatorem - jako grzejnik wodny o zmiennej dynamice grzania. Praca wentylatora może być podporządkowana impulsom z dowolnego typu sterownika pokojowego. Wentylator zwiększa moc grzejnika o minimum 30% bez zwiększania jego gabarytów. Zespół wentylatorowy można kupić w komplecie z grzejnikiem lub też jego zakup odłożyć na przyszłość, mając w układzie c.o. grzejnik wodny typu "E" przystosowany do takiej opcji.

We wszystkich typoszeregach grzejników ściennych REGULLUS oraz SOLLARIUS, z uwagi na fabryczne długości wentylatorów, oferta ograniczona jest do czterech długości grzejników: 60, 100, 140 i 180 cm.
Zastosowanie grzejników ściennych typu „E” z wentylatorem: instalacje niskotemperaturowe – kotły kondensacyjne, pompy ciepła, planowana w przyszłości zmiana źródła ciepła na niskotemperaturowe, ograniczenie w wielkości możliwych do zastosowania grzejników ściennych, dynamiczne uzupełnianie trudnych do przewidzenia strat ciepła, ogrzewanie pomieszczeń o dużej kubaturze, wspomożenie wentylacji pomieszczeń użytkowych.
Czysta energia to Propan-Butan