Inteligentny sposób na energię solarną

Funkcjonujący już od dwóch lat system dofinansowań do 45% inwestycji w instalacje solarne sprawia, że odnawialna energia słoneczna cieszy się coraz większą popularnością. Dokonując wyboru komponentów warto zwrócić uwagę na doświadczonych producentów, oferujących wysokiej jakości produkty i kompleksową obsługę klienta. Firma Ariston wspiera inwestycje w przyszłościowe technologie dostarczając innowacyjnych rozwiązań systemowych z serii Kairos i fachowe doradztwo w uzyskaniu dofinansowania.

Preferencyjne systemy dofinansowania kredytów sprawiły, że systemy solarne do podgrzewu c.w.u. stały się najbardziej popularnym sposobem wykorzystania energii odnawialnej. Aby uzyskać dofinansowanie, należy złożyć do banku uczestniczącego w programie wniosek o kredyt wraz z projektem instalacji. Oprócz kalkulacji oszczędności projekt taki powinien przewidywać montaż kolektorów oznaczonych europejskim znakiem jakości Solar Keymark. Gwarancję bezawaryjnego działania systemu i realnych oszczędności można jednak uzyskać tylko pod warunkiem odpowiedniego dobrania wszystkich jego komponentów, najlepiej pochodzących od jednego producenta, zapewniającego doradztwo techniczne i serwis. Pełna gama kolektorów płaskich i próżniowych wraz z sercem systemu – nowoczesnym zasobnikiem solarnym Kairos Macc ze zintegrowanym z grupą pompową, sterownikiem systemowym i naczyniem przeponowym pozwalają na bezproblemową realizację instalacji optymalnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb.

Liczą się kompletne rozwiązania
Planując inwestycję w system solarny najczęściej zwracamy uwagę na kolektory, między innymi możliwości montażowe, ich trwałość czy wydajność. Należy jednak pamiętać, że nie mniejsze znaczenie dla efektywnego działania instalacji ma odpowiednio dobrany zasobnik wraz z układem pompowym i centralką sterowniczą. Inteligentny zasobnik Kairos Macc w technologii EVO łączy w sobie kluczowe funkcje dla prawidłowego funkcjonowania całego układu solarnego. Kompaktowe urządzenie pełni jednocześnie funkcje magazynowania ciepłej wody, pompy solarnej i sterowania instalacją. Kairos Macc, dzięki optymalnie zwymiarowanym i wyregulowanym komponentom, pozwala na najlepsze wykorzystanie potencjału układu złożonego z kotła i kolektorów słonecznych. Został wyposażony w dwie wężownice wysokiej mocy do obsługi kotła i systemu solarnego, a także elektronicznie sterowany termostatyczny zawór mieszający ciepłej wody. W zależności od powierzchni kolektorów i potrzeb użytkowych można dobrać zasobnik o pojemności 200 l lub 300 l. Szybkie połączenie z instalacją grzewczą odbywa się za pomocą wbudowanego sterownika SENSYS, który wyświetla parametry pracy całego układu. Zasobnik komunikuje się z innymi komponentami systemu za pośrednictwem protokołu BUS BridgeNet. Urządzenie nie wymaga instalacji oddzielnych modułów pompowych, co oznacza maksymalną oszczędność miejsca. Zasobnik został wykonany z najwyższą dbałością o każdy szczegół, dlatego nada kotłowni nowoczesny charakter. Innowacyjny design, wyróżniający się miękkimi liniami i szaro-białą kolorystyką sprawia, że Kairos Macc może być ustawiony nawet w miejscach użytkowanych na co dzień, jak np. hol czy kuchnia.

Zapytaj eksperta nie wychodząc z domu!
Pozytywne rozpatrzenie wniosku o dotacje do sytemu solarnego uzależnione jest od kalkulacji korzyści płynących z termomodernizacji. Z tego powodu dobór rozwiązania optymalnie dopasowanego do dobowego zapotrzebowania na c.w.u. czy metrażu mieszkania należy pozostawić w rękach specjalistów. Firma Ariston dostarcza kompletnego doradztwa w zakresie doboru systemu solarnego. W oparciu o formularz informacyjny, który można wypełnić na stronie www.ariston.com/pl specjaliści opracowują opis kompletu urządzeń najlepiej dopasowanych do konkretnych potrzeb, początkową wycenę zestawu a także niezbędny do uzyskania dotacji schemat hydrauliczny instalacji wraz z kalkulacją oszczędności energii i redukcji emisji CO2. Z tak przygotowaną dokumentacją wystarczy zgłosić się do jednej z Autoryzowanych Firm Instalacyjnych Ariston w najbliższej okolicy. Sieć wyspecjalizowanych firm wykonawczych można znaleźć na stronie internetowej firmy Ariston.
Zasobnik Kairos Macc, cena: od 7826,49 zł (200 l) do 8793,27 zł (300 l) z VAT