Spersonalizowany pod każdym względem – podgrzewacz VELIS PREMIUM

Najprostszym sposobem na zapewnienie komfortowego dostępu do dużych ilości ciepłej wody jest montaż pojemnościowego podgrzewacza wody, jednak wygląd tego typu urządzeń nie zawsze współgra z wystrojem nowoczesnych łazienek czy kuchni. Podgrzewacze VELIS PREMIUM nie tylko wkomponują się harmonijnie w każdą dostępną przestrzeń, lecz również pozwolą zaoszczędzić kosztowną energię elektryczną, dzięki zastosowaniu inteligentnych technologii.

Elektryczne podgrzewacze wody cieszą się nadal dużą popularnością, pomimo rosnących cen energii elektrycznej. Ich atrakcyjność wynika z dużej łatwości montażu w porównaniu np. do podgrzewaczy gazowych czy kotłów z zasobnikiem. Nie wymagają zapewnienia odprowadzenia spalin czy zmian w instalacji, dlatego stanowią idealne rozwiązanie zwłaszcza w modernizowanych domach. Można je po prostu zawiesić na ścianie w miejscu poboru wody. Tradycyjne podgrzewacze dużych pojemności często jednak pobierają duże ilości energii elektrycznej i mogą potrzebować nawet kilku godzin na podgrzanie wody do kąpieli. Ponadto zajmują dużo miejsca i z reguły nie komponują się z wystrojem łazienki pod względem estetycznym. Podgrzewacze VELIS PREMIUM zrywają z pojęciem tradycyjnego podgrzewacza. Inteligentne funkcje dostosowania produkcji wody do rytmu życia użytkowników, duża wydajność, kompaktowe kształty i możliwość indywidualnego dobrania koloru obudowy sprawiają, że urządzenia te idealnie dopasowują się do potrzeb użytkowników.

Podgrzewacz jak kameleon

Najważniejszą zaletą dobrze zaprojektowanej łazienki jest jej ergonomia, pozwalająca na wygodne korzystanie z wszystkich elementów jej wyposażenia. Optymalne zaplanowanie przestrzeni to istotna kwestia w szczególności w przypadku małych pomieszczeń. Efekt harmonii i porządku podkreśli jednolita kolorystyka elementów wyposażenia. Kompaktowe podgrzewacze VELIS PREMIUM w kolorowych obudowach i z designerskim wyświetlaczem cyfrowym staną się harmonijną dekoracją nowoczesnego wnętrza. Smukła, minimalistyczna budowa urządzenia sprawia, że może być ono umieszczone na dowolnej ścianie łazienki. Płaska obudowa posiada zaledwie 27 cm głębokości, dzięki czemu idealnie wpasuje się nawet w przestrzeń nad umywalką czy niewielką wnękę. Podgrzewacz można montować również w orientacji poziomej, na przykład tuż nad drzwiami, co pozwoli zaoszczędzić przestrzeń pozostałych ścian na zabudowę dużego lustra, wieszaków na ręczniki czy grzejnika żeberkowego. W zależności od kolorystki glazury i ceramiki łazienkowej można dobrać jeden z sześciu modnych odcieni obudowy. Zwolennicy chłodnych klimatów w łazience mogą dobrać panel w kolorach jasnoniebieskim, grafitowym lub kości słoniowej. Natomiast podgrzewacze w kolorach zielonym, niebieskim czy jasnoróżowym staną się ożywczym akcentem nowoczesnych wnętrz w pastelowych odcieniach.

Technologia dopasowana do stylu życia

Podgrzewacze VELIS PREMIUM nie tylko dopasowują się do wyglądu wnętrza, lecz również do indywidualnych przyzwyczajeń domowników. System ECO poznaje i zapisuje w pamięci czas, w którym użytkownicy zwykle korzystają z ciepłej wody, a następnie podgrzewa jej wymagane ilości w określonych interwałach czasowych. Urządzenie może być również łatwo programowane w cyklu dobowym za pomocą czytelnego wyświetlacza dotykowego. W zasobniku podgrzewacza VELIS zastosowano nowej konstrukcji rurkę wlotową, która odpowiednio rozprasza zimną wodę i zapobiega jej mieszaniu się z warstwami gorącej wody. Innowacyjna elektronika BEST pozwala przy tym utrzymywać w zbiorniku wyższą temperaturę, dzięki czemu podgrzewacze VELIS produkują nawet do 20% więcej ciepłej wody w porównaniu z rozwiązaniami o tradycyjnej konstrukcji. Oznacza to, że urządzenie załącza się rzadziej i pobiera mniej energii. Dzięki zastosowaniu inteligentnej funkcji ECO, elektronicznemu programatorowi i innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym można zaoszczędzić 20% energii i zyskać jeden darmowy prysznic dziennie.
Natomiast wszystkim zwolennikom energooszczędnych technologii grzewczych, którzy chcą dodatkowo zmniejszyć pobór energii dzięki inwestycji w energie odnawialne, firma Ariston rekomenduje innowacyjne podgrzewacze z wbudowaną pompą ciepła powietrze-woda NUOS. Przez większą część roku urządzenie przygotowuje ciepłą wodę wykorzystując ekologiczne ciepło pobierane z powietrza, dzięki czemu umożliwia oszczędności nawet do 70% energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych podgrzewaczy o tej samej pojemności.