Pellet nagrodzony

Usługa dostarczania ciepła oraz nagrzewnica na Pellet Orte Power 35-250 kW to półfinaliści w konkursie Eco Design, organizowanym pod patronatem Ministra Środowiska na Targach Poleko.

Pellet to paliwo, którego użycie w nagrzewnicach odpowiednio do tego przygotowanych pozwala obniżyć koszty ogrzewania. Usługa dostarczania ciepła polega na dopasowaniu do konkretnych potrzeb Klienta odpowiedniej nagrzewnicy Orte Power 35-250 kW, przywiezieniu, zainstalowaniu a także całkowitej obsłudze. Klient w ogóle nie musi martwić się o ogrzewanie, ponieważ wszystkie czynności związane z zakupem, instalacją oraz eksploatacją (również serwisem i ładowaniem zbiornika oraz ciągłymi dostawami paliwa) są wykonywane przez firmę zewnętrzną.

Nagrzewnica Orte Power 35-250 kW dostarczana jest wraz z zasobnikiem (najczęściej dopasowanym do indywidualnych potrzeb, tak aby zoptymalizować dostępne miejsce przeznaczone na paliwo). Paliwo dostarczane to  pellet: opał ekologiczny w 100 % pochodzący z odpadu drzewnego powstałego podczas obróbki drewna. Dzięki ogrzewaniu powietrza i dostarczaniu go poprzez kanały powietrza, ogranicza się koszty (także środowiskowe) związane z nagrzewaniem pomieszczeń w czasie kiedy nie jest to potrzebne  (np.: w nocy – w biurach, halach produkcyjnych, w dzień (gdy nie ma mieszkańców- w mieszkaniach, domach).

Konkurs Eco Design adresowany jest do producentów, których produkty wpisują się w nurt ekologicznego i zrównoważonego projektowania oraz innowacyjności rozwiązań wzorniczych.