Wsparcie programu ''Czyste Powietrze''

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podało, że podpisało porozumienie dotyczące programu "Czyste Powietrze" z Narodowym Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Jego celem jest wsparcie procesu przyznawania dofinansowania na ogrzewanie gazowe.

Celem współpracy ma być wymiana informacji. NFOŚiGW i fundusze wojewódzkie dzięki porozumieniu uzyskają wgląd do informacji o dostępie do sieci gazowej nieruchomości, których dotyczyć będą składane wnioski.

Sygnatariusze chcą do 31 marca br. określić ramy współpracy w zakresie włączenia sieci biur obsługi PGNiG do sieci placówek przyjmujących wnioski w ramach programu.

Program "Czyste Powietrze" będzie realizowany w latach 2019-2029 i zakłada, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 4 mln domów jednorodzinnych. Celem programu jest m.in. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, poprzez likwidację nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.
Słowa kluczowe: