Wsparcie także dla korzystających z pelletu i oleju?

Wiceminister klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska zapowiedziała, że jesienią do Sejmu powinien trafić projekt wsparcia dla osób ogrzewających domy pelletem i olejem. Część proponowanych przez resort rozwiązań może wymagać uzgodnień z Unią Europejską.

Na ostatnim posiedzeniu Sejm przyjął ustawę o dodatku węglowym, która zakłada wsparcie dla gospodarstw ogrzewających swoje domy węglem na poziomie 3 tys. zł na gospodarstwo.

Łukaszewska-Trzeciakowska w programie Graffiti w Polsat News powiedziała, że ministerstwo chce wprowadzić rozwiązania korzystne dla gospodarstw, które ogrzewają swoje domy innymi nośnikami energii, np. pelletem czy olejem. Możliwe, że wczesną jesienią projekt uchwały trafi do Sejmu. Wiceminister zastrzegła, że część zaproponowanych rozwiązań będzie musiała zostać skonsultowana z Unią Europejską, bo w niektórych sytuacjach zachodzi ryzyko pomocy publicznej. 

Na razie Łukaszewska-Trzeciakowska nie podała konkretnych rozwiązań, ani zakresu i formy wsparcia dla korzystających z tej formy ogrzewania.
Słowa kluczowe:
Czysta energia to Propan-Butan