Pelet Barlinka – podwójny system certyfikacji, nagroda konsumentów.

Ekologiczny pelet Barlinka jest pierwszym na polskim rynku, którego jakość potwierdzają aż dwa certyfikaty. Dodatkowo, marka otrzymała właśnie godło “Konsumencki Lider Jakości 2014” - nagrodę przyznaną w oparciu o badania konsumenckie, których celem było wyłonienie najlepszych produktów i marek w Polsce.

O produkcie

Barlineckie pelety to ekologiczny i ekonomiczny sposób ogrzewania domu. Małe, pachnące świeżym drewnem granulki uzyskane z odpadów drzewnych zyskują coraz więcej zwolenników. Tanie, efektywne, łatwe w transporcie, magazynowaniu i w użyciu, zostawiają w tyle tradycyjną konkurencję w postaci węgla czy oleju opałowego.  Ogrzewanie domów za pomocą peletu staje się coraz łatwiejsze. Na rynku dostępne są już bezobsługowe kotły do spalania granulatów, które nie różnią się w eksploatacji od tych na olej opałowy. Wymiana urządzenia nie wymaga zmiany lub przebudowy już istniejącej instalacji c.o., a co najważniejsze, koszt inwestycji zwraca się już w ciągu kilku lat.

Barlinek, jako czołowy światowy producent warstwowych podłóg drewnianych, ma dostęp do najlepszej jakości surowca. Polityka ekologiczna firmy zakłada jego ekonomiczne i efektywne wykorzystanie, dzięki czemu fragmenty kłody drewna nie zużyte w produkcji Deski Barlineckiej służą do produkcji m.in. peletu drzewnego. Materiał podlega ścisłej selekcji oraz jest kondycjonowany suchą parą. 
W ofercie producenta znajduje się ekologiczny drzewny granulat paliwowy “BARLINEK WOODEN PELLETS” oraz wysokoenergetyczny „POWER PELLETS”. 

Podwójna certyfikacja

Barlinek jest pierwszą firmą w Polsce, która posiada 2 ścieżki certyfikacji peletu, gwarantujące powtarzalną jakość premium oferowanych produktów. Pelet z Barlinka  został oceniony jako jeden z najbardziej stabilnych (powtarzalnych) jakościowo granulatów paliwowych na rynku, czego efektem jest prestiżowy certyfikat DIN Plus przyznawany przez uznaną na świecie jednostkę certyfikującą DIN CERTCO. W tym roku  marka uzyskała również certyfikat ENplus A1, który stawia pelet Barlinka najwyżej w rankingu  jakościowym peletów drzewnych dostępnych na rynku europejskim.

Złote godło “Konsumencki Lider Jakości 2014”

Głosami respondentów ekologicznemu i efektywnemu drzewnemu granulatowi paliwowemu “Barlinek wooden pellets” przyznane zostało złote godło “Konsumencki Lider Jakości 2014“. To kolejna nagroda dla peletu Barlinka, który do tej pory otrzymał m.in. nagrody „Akcent 2013” w konkursie portalu e-petrol.pl oraz „Płomień Roku” przyznaną przez magazyn Świat Kominków. 
Konsumencki Lider Jakości 2014 to ogólnopolski, promocyjny program konsumencki, realizowany przez Redakcję Strefy Gospodarki - ogólnopolskiego, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz  Dziennikiem Gazetą Prawną. Prace związaniem z przygotowaniem i realizacją badań powierzone zostały najbardziej prestiżowej uczelni w Polsce -  Uniwersytetowi Jagiellońskiemu w Krakowie. Próba badawcza w tej edycji konkursu wyniosła aż 9499 respondentów, których opinie były weryfikowane w badaniach terenowych oraz internetowych.Czysta energia to Propan-Butan