Czym ogrzać dom tej zimy?

Brak węgla na rynku jest faktem. Ceny ekogroszku są kilkakrotnie wyższe niż przed rokiem. Wyraźnie droższy jest też pellet, a próg wejścia w inwestycje w odnawialne źródła energii jest ciągle wysoki. Pozostaje postawić sobie pytanie: czym ogrzać dom tej zimy?

Szalejące inflacja i wszechobecna drożyzna to dzisiaj jeden z najczęstszych tematów pojawiających się w rozmowach Polaków. Dużym powodem do zmartwień jest szczególnie zbliżający się sezon grzewczy, bo to właśnie nośniki energii, według szacunków Głównego Urzędu Statystycznego, są kategorią drożejącą najszybciej. Wrześniowe wyliczenia GUS pokazały, że ich ceny w ujęciu rok do roku zwiększyły się o 44,2 proc. a „królem inflacji” jest w mediach określany opał, który w sierpniu był aż o 156,9 proc. droższy niż przed rokiem.

Jest jednak bezpieczne i stabilne kosztowo rozwiązanie, które zapewni domowe ciepło – to gaz płynny LPG. Gaspol jako lider rynku LPG z 30 letnim doświadczeniem jest w stanie dostarczyć energię wszystkim zainteresowanym współpracą osobom fizycznym i prawnym, zapewniając stabilizację nakładów na ogrzewanie na kilka lat.

Dwa rodzaje gazu. Jaka jest różnica między LPG a gazem ziemnym?

Dla większości z nas „gaz to gaz”, nie zdajemy sobie sprawy, że w rurociągach jest gaz ziemny, a w butlach i zbiornikach gaz płynny. Różnica miedzy tymi paliwami jest zasadnicza, mimo że należą do jednej rodziny węglowodorów. Różnią się one sposobem pozyskiwania, transportu oraz właściwościami fizycznymi. Gaz ziemny jest lżejszy od powietrza, dlatego jeśli wystąpi nieszczelność, rozprzestrzenia się w całym pomieszczeniu.
W przeciwieństwie do gazu zimnego, transport gazu LPG nie wymaga rurociągów i może być on dostarczany drogą morską, koleją i cysternami samochodowymi. Dlatego dzięki własnym terminalom przeładunkowym i sprawnej logistyce Gaspol dostarcza gaz płynny wszędzie tam, gdzie są w stanie dojechać cysterny. Gazu płynnego nie da się po prostu „wyłączyć” czy „zakręcić kurka”, jak w przypadku gazu ziemnego.

Wybierz gaz płynny LPG

Firma Gaspol oferuje klientom komfort użytkowania, ogrzewanie przyjazne środowisku i stabilizację nakładów na ogrzewanie na kilka lat.
Zbiornik można wydzierżawić lub kupić. W przypadku wydzierżawienia klient może cieszyć się z kompleksowej oferty i bezobsługowych rozwiązań. Po stronie Gaspolu bowiem pozostają wszystkie opłaty związane z wymaganymi przez Urząd Dozoru Technicznego odbiorami oraz przeglądami. Firma oferuje też 24 h serwis.

Obecnie gwarancja ceny gazu obejmuje nawet 3 lata. Jak to możliwe? Firma posiada własny terminal w Gdańsku i jest częścią dużej międzynarodowej grupy SHV, kupującej gaz LPG na całym świecie, dlatego ma pewność stałego dostępu do wysokiej jakości surowca. Dzięki temu klient zyskuje gwarancję ceny i jakości i może korzystać z klarownego systemu rozliczeń. Przy opcji dzierżawy zbiornika oferta obejmuje też dostęp do wygodnego rozwiązania telemetrycznego, które umożliwia płatność za gaz w cyklu miesięcznym na podstawie rzeczywistego zużycia mierzonego przez specjalne urządzenie połączone z siecią GSM.

Jeśli klient z różnych względów nie chce lub nie może związać się umową dzierżawy, Gaspol udostępnia opcję kupna zbiornika. W takiej sytuacji dla klienta pojawiają się możliwości kupowania gazu od innego dostawcy i choć koszty całej instalacji są wyższe niż w przypadku dzierżawy, to ceny gazu i koszty ogrzewania nadal pozostają bardzo konkurencyjne. Istotną kwestią jest również niezależność od trudnej sytuacji rynkowej, bo niezależność ta dziś jest bezcenna.

Zakontraktowany gaz LPG od Gaspol

Bezpieczeństwo dostaw i stałe koszty w przewidywalnym czasookresie są dziś bardzo ważne dla klientów, którzy zastanawiają się jaki sposób ogrzewania wybrać i czy gaz LPG będzie dobrą opcją do ogrzewania domu.

Koszt ogrzania domu o powierzchni 140 m2, w którym mieszka 4 osobowa rodzina wraz z wykorzystaniem gazu do podgrzewania wody i zasilania kuchenki gazowej, wyniesie średnio ok. 600-650 zł miesięcznie. W GASPOL zagwarantowana cena będzie obowiązywać przez ustalony przez obie strony okres. W ten sposób nawet w kryzysie łatwiej będzie zaplanować domowy budżet.
Porównanie kosztów ogrzewania Wykres został sporządzony na podstawie cen paliw w październiku 2022 przy założeniu c.o i c.w.u dla domu jednorodzinnego 140m2, 4 osób, 90 kWh/m2rok.

Więcej informacji na www.gaspol.pl
Pozostałe poradniki