Nagrzewnica na pellet Orte Power nagrodzona

Dostarczanie ciepła i nagrzewnica na Pellet Orte Power 35-250 kW zostały półfinalistami w konkursie ECO DESIGN organizowanym pod patronatem Ministra Środowiska na Targach Poleko w Poznaniu. Konkurs Eco Design adresowany jest do producentów, których produkty wpisują się w nurt ekologicznego projektowania. Celem Konkursu jest promocja i upowszechnianie osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz innowacyjności rozwiązań wzorniczych.

Dostarczenie ciepła polegać będzie na dopasowaniu do konkretnych potrzeb odpowiedniego urządzenia grzewczego ( nagrzewnicy Orte Power 35-250 kW wraz z zasobnikiem), przywiezieniu, zainstalowaniu go a także całkowitej obsłudze. W ramach usługi przewidziane jest  ładowanie zbiornika na pellet a także ciągle dostawy pelletu z firmy Orte Polska Sp zoo. Klient w ogóle nie musi martwić się o ogrzewanie, ponieważ wszystkie czynności związane z zakupem, instalacją oraz eksploatacją (również serwisem i dostawą paliwa) są wykonywane przez firmę zewnętrzną.

Urządzenie używane w usłudze to ekologiczna i ekonomiczna nagrzewnica na pellet- Orte Power 35-250 kW wraz z zasobnikiem ( najczęściej dopasowanym do indywidualnych potrzeb, tak aby zoptymalizować dostępne miejsce przeznaczone na paliwo. Paliwo dostarczane to  pellet- opał ekologiczny w 100 % pochodzący z odpadu drzewnego powstałego podczas obróbki drewna. Emisja CO2 podczas spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez drzewo podczas jego wzrostu, a pozostała po spaleniu niewielka ilość popiołu (około 0,5 %) może zostać użyta jako nawóz, bądź stanowi odpad zielony, odbierany w przeznaczonych do tego workach przez odpowiednie służby miejskie.

Dzięki ogrzewaniu powietrza i dostarczaniu go poprzez kanały powietrza - ogranicza się koszty (także środowiskowe) związane z nagrzewaniem pomieszczeń w czasie kiedy nie jest to potrzebne  (np.: w nocy – w biurach, halach produkcyjnych, w dzień (gdy nie ma mieszkańców- w mieszkaniach, domach.
Dostarczenie pelletu na miejsce jest optymalizowane ( wraz z innymi dostawami do pobliskich klientów), co ogranicza emisję spalin samochodowych. W skład usługi wchodzi również odbiór zużytych opakowań na pellet, które oddawane są do przedsiębiorstwa zajmującego się recyklingiem tworzyw sztucznych, a odebrane drewniane palety wykorzystywane są wielokrotnie. Powstały popiół oddawany jest w specjalnych workach przeznaczonych na odpady zielone.

Dostarczanie ciepła i nagrzewnica na Pellet Orte Power 35-250 kW zostały półfinalistami w konkursie Eco Design organizowanym pod patronatem Ministra Środowiska na Targach Poleko. Konkurs adresowany jest do producentów, których produkty wpisują się w nurt ekologicznego i zrównoważonego projektowania oraz innowacyjności rozwiązań wzorniczych.

Usługa dostarczania ciepła polega na dopasowaniu do konkretnych potrzeb Klienta odpowiedniej nagrzewnicy Orte Power 35-250 kW, przywiezieniu, zainstalowaniu a także całkowitej obsłudze. Klient w ogóle nie musi martwić się o ogrzewanie, ponieważ wszystkie czynności związane z zakupem, instalacją oraz eksploatacją (również serwisem i ładowaniem zbiornika oraz ciągłymi dostawami paliwa) są wykonywane przez firmę zewnętrzną.

Nagrzewnica Orte Power 35-250 kW dostarczana jest wraz z zasobnikiem (najczęściej dopasowanym do indywidualnych potrzeb, tak aby zoptymalizować dostępne miejsce przeznaczone na paliwo). Paliwo dostarczane to  pellet: opał ekologiczny w 100 % pochodzący z odpadu drzewnego powstałego podczas obróbki drewna. Dzięki ogrzewaniu powietrza i dostarczaniu go poprzez kanały powietrza, ogranicza się koszty (także środowiskowe) związane z nagrzewaniem pomieszczeń w czasie kiedy nie jest to potrzebne  (np.: w nocy – w biurach, halach produkcyjnych, w dzień (gdy nie ma mieszkańców- w mieszkaniach, domach).
Dostarczenie pelletu na miejsce jest optymalizowane (wraz z innymi dostawami do pobliskich klientów), co ogranicza emisję spalin samochodowych. W skład usługi wchodzi również odbiór zużytych opakowań na pellet, które oddawane są do przedsiębiorstwa zajmującego się recyklingiem tworzyw sztucznych, a odebrane drewniane palety wykorzystywane są wielokrotnie. Powstały popiół może być oddawany w specjalnych workach przeznaczonych na odpady zielone.

Polecamy
Pozostałe poradniki